Monday, January 30, 2023
Google search engine
HomeHealth & Fitnessছোৱালীবোৰ ডাঙৰ হোৱাৰ লগে লগে ল'ৰালৈ পৰিণত হয় পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ৰহস্যময়...

ছোৱালীবোৰ ডাঙৰ হোৱাৰ লগে লগে ল’ৰালৈ পৰিণত হয় পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ৰহস্যময় গাঁও! য’ত ছোৱালীবোৰ ডাঙৰ হোৱাৰ লগে লগে ল’ৰালৈ পৰিণত হয়

এখন অদ্ভুত গাওঁ, ছোৱালীৰ ১২ বছৰ হলে ল’ৰালৈ পৰিণত হয় ছোৱালীবোৰ

ছোৱালীবোৰ ডাঙৰ হোৱাৰ লগে লগে ল’ৰালৈ পৰিণত হয়

পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ৰহস্যময় গাঁও! য’ত ছোৱালীবোৰ ডাঙৰ হোৱাৰ লগে লগে ল’ৰালৈ পৰিণত হয়

ল’ৰা-ছোৱালীৰ বাবে যৌৱনকাল এটা অদ্ভুত সময়। ইয়াৰ সময়ত যুৱক-যুৱতীসকলৰ মাত গধুৰ হ’বলৈ ধৰে আৰু মেজাজত তীব্ৰ দোলাচল হয়। আজি আমি আপোনালোকক এনে এখন ৰহস্যময় গাঁৱৰ কথা ক’ম, য’ত এটা বয়সৰ পাছত ছোৱালীবোৰ ল’ৰালৈ পৰিণত হয়। লা চেলিনাছ ভিলেজ হৈছে ডমিনিকান ৰিপাব্লিকৰ এখন গাঁও। এই গাঁৱৰ আটাইতকৈ আচৰিত কথাটো হ’ল এটা নিৰ্দিষ্ট বয়সৰ পাছত ইয়াৰ ছোৱালীবোৰৰ লিংগ সলনি হয়। ইয়াৰ পিছত তাই ল’ৰা হৈ পৰে।

ডেইলী মেইলৰ বাতৰি অনুসৰি ডমিনিকান ৰিপাব্লিকৰ এখন গাঁও আছে লা চেলিনাছ ভিলেজ। এই গাঁৱৰ আটাইতকৈ আচৰিত কথাটো হ’ল এটা নিৰ্দিষ্ট বয়সৰ পাছত ইয়াত কিছুমান ছোৱালীৰ লিংগ সলনি হয়। ইয়াৰ পিছত তাই ল’ৰা হৈ পৰে। আনকি বিজ্ঞানীসকলেও এই ৰহস্যৰ উলিয়াব পৰা নাই।

১২ বছৰ বয়সতে পৰিৱৰ্তন ঘটে

এই গাঁৱৰ বহু ছোৱালী ১২ বছৰ বয়সত ল’ৰালৈ পৰিণত হয়। ছোৱালী ল’ৰা হোৱাৰ ‘ৰোগ’ৰ বাবে এই গাঁৱৰ মানুহবোৰ অতিশয় বিচলিত হৈয়েই থাকে। এই গাঁওখন সাগৰৰ পাৰত অৱস্থিত। ইয়াৰ জনসংখ্যা প্ৰায় ৬ হাজাৰ। অনন্য আচৰিতৰ বাবেই এই গাঁওখন সমগ্ৰ বিশ্বৰ গৱেষকৰ বাবে গৱেষণাৰ বিষয় হৈয়েই আছে। চিকিৎসকে কয় যে ই এক ‘জেনেটিক ডিছঅৰ্ডাৰ’।

এই ৰোগত আক্ৰান্ত শিশুক স্থানীয় ভাষাত ‘ছ্যুড’হাৰ্মাফ্ৰ’ডাইট’ বুলি কোৱা হয়। অনুগ্ৰহ কৰি কওক যে যিসকল ছোৱালীৰ এই বিকাৰ হৈছে, তেওঁলোকৰ এটা বয়সৰ পিছত তেওঁলোকৰ শৰীৰৰ অংগবোৰ পুৰুষৰ দৰে হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। য’ত ছোৱালীৰ মাত পাতল হয়, তাত সিহঁতৰ মাত গধুৰ হ’বলৈ ধৰে।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments