Friday, February 3, 2023
Google search engine
Homeগুৰুত্বপূৰ্ণকন্যা সন্তানক এইবোৰ কথা শিকোৱাব লাগে অভিভাৱকে

কন্যা সন্তানক এইবোৰ কথা শিকোৱাব লাগে অভিভাৱকে

কন্যা সন্তানক এইবোৰ কথা শিকোৱাব লাগে অভিভাৱকে

আৰম্ভ হৈছে বিয়াৰ বতৰ। যিসকল লোকৰ ঘৰত কাৰোবাৰ বিয়া হ’বলৈ গৈ আছে, তেওঁলোকে নিশ্চয় প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত হৈ পৰিছে। বিয়াৰ আগতে বহুত প্ৰস্তুতি কৰিব লগীয়া হয়। বিয়াৰ পিছত দুজন মানুহৰ জীৱন সলনি হয়। ল’ৰা আৰু ছোৱালীজনী স্বামী-স্ত্ৰী হৈ পৰে। বিশেষকৈ বিয়াৰ পিছত ছোৱালীৰ জীৱনত বহু পৰিৱৰ্তন ঘটে। মাক-দেউতাকৰ ঘৰ এৰি গিৰিয়েকৰ ঘৰত থাকিব লগা হয়। পত্নী হোৱাৰ সমান্তৰালকৈ ছোৱালীজনীয়ে বোৱাৰী, ভনীয়েক আৰু আন বহুতো সম্পৰ্কৰ লগত জড়িত হৈ পৰে।
অচিনাকি পৰিয়ালটোক নিজৰ পৰিয়াল বনাব লগীয়া হয়। এনে পৰিস্থিতিত বিয়াৰ পিছত ছোৱালীজনীয়ে শহুৰৰ ঘৰ খন যদি নিজৰ কৰি ল’ব পাৰে, শহুৰৰ ঘৰৰ লগত খাপ খুৱাই লোৱাত কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন নহয় তেন্তে তেওঁৰ বিবাহিত জীৱন সুখী হয়, ইয়াৰ বাবে প্ৰতিজন পিতৃ-মাতৃয়ে বিয়াৰ আগতে কন্যাক কিছু পৰামৰ্শ দিব লাগে । যদি আপোনাৰ ছোৱালীজনীয়ে সোনকালে বিয়া হয়, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে তেওঁক কিছুমান কথা শিকাওক, যাতে তেওঁৰ বিবাহিত জীৱনটো সুখী হ’ব পাৰে।
বিয়াৰ আগতে কন্যাক কিছু কথা শিকাওক
ঘৰৰ কামত সহায় কৰা
বিয়াৰ আগতে কন্যাক শিকাওক যে শহুৰেকৰ ঘৰ তেওঁৰ ঘৰ আৰু শহুৰেকৰ পৰিয়াল তেওঁৰ পৰিয়াল। এনে পৰিস্থিতিত নিজৰ পৰিয়াল আৰু ঘৰৰ দায়িত্ব বুজি লওক। হয়তো ছোৱালীজনীয়ে কেতিয়াও মাতৃগৃহত ঘৰুৱা কাম বেছি কৰা নাই কিন্তু শহুৰেকৰ ঘৰত, শাহুৱেকক সহায় কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ক। আগতীয়াকৈ শিকাওক যে মাতৃগৃহত কৰা কামতকৈ শহুৰেকৰ ঘৰত বেছি কাম কৰিব লাগিব পাৰে। গতিকে কামৰ বাবে প্ৰস্তুত হওক আৰু এই পৰিৱৰ্তনক লৈ আতংকিত নহব।
সন্মান
ছোৱালী এজনীয়ে মাক-দেউতাকক যিদৰে ভাল পায়, শহুৰৰ ঘৰকো ভাল পোৱা উচিত। বিয়াৰ আগতে কন্যাক শিকাওক যে তেওঁৰ শহুৰ ঘৰ আন এটা পৰিয়াল, য’ত তেওঁ সকলোকে সন্মান কৰিব লাগে। মাক-দেউতাকৰ দৰে শহুৰৰ ঘৰৰ সকলোকে সন্মান কৰিব লাগে আৰু সৰু ভাই-ভনীয়েকৰ দৰে স্বামীৰ ভায়েক-ভনীয়েকক মৰম দিব লাগে, যাতে শহুৰৰ ঘৰত মুকলি মনেৰে কন্যা সন্তানক নিজৰ কৰি ল’ব পাৰে ।
বিয়াৰ আগতে প্ৰতিজন পিতৃ-মাতৃয়ে নিজৰ কন্যাক শিকাব লাগে যে তেওঁ শহুৰেকৰ ঘৰৰ জীৱনশৈলী আৰু আচাৰ-ব্যৱহাৰ মানি চলিব লাগে। মাতৃ আৰু শহুৰেকৰ জীৱন-যাপনৰ অৱস্থাৰ পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। এই পাৰ্থক্য চিনি পাই শহুৰেকৰ ঘৰৰ জীৱন-যাপনৰ অনুযায়ী নিজকে খাপ খোৱাই ৰাখক। ছোৱালীজনীক শহুৰেকৰ ঘৰত সোনকালে উঠিবলৈ অভ্যস্ত হ’বলৈ কওক।
সোনকালে বিচাৰ নকৰিব
বিয়াৰ পিছত প্ৰায়ে ছোৱালী এজনীয়ে শহুৰৰ ঘৰ খন বুজিবলৈ সময় লাগে। শহুৰেকৰ ঘৰৰ বিষয়ে বিশেষ একো নাজানে। এনে পৰিস্থিতিত কোনো আত্মীয়ৰ প্ৰাৰম্ভিক ধাৰণা ভাল নহ’বও পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত জীয়েকক শিকাওক যে সোনকালে কোনো মতামত গ্ৰহণ নকৰিব। ছোৱালীজনীক বুজাই দিয়ক যে তাই শহুৰেকৰ ঘৰলৈ গ’লে মানুহক বুজিবলৈ সময় উলিয়াব লাগিব ।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments