Friday, February 3, 2023
Google search engine
Homeগুৰুত্বপূৰ্ণসপোনত টকা দেখাৰ অৰ্থ কি?

সপোনত টকা দেখাৰ অৰ্থ কি?

সপোনত টকা দেখাৰ অৰ্থ কি?

বিশ্বত এনেকুৱা মানুহ নাই যিয়ে হয়তো সপোন দেখা নাই। আমি দেখি অহা সপোনবোৰৰ অধিকাংশ ভাল আৰু কিছু বেয়া। কিছুমান সপোন দেখাৰ পিছত দ্বিতীয় দিনা মনটো সুখী হৈ থাকে, আনহাতে কিছুৱে চিন্তা বঢ়ায়।

অৱশ্যে স্বপ্ন শাস্ত্ৰৰ মতে, প্ৰতিটো সপোনৰ আঁৰত লুকাই থাকে এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সংকেত। য’ত কিছু সপোনক শুভ বুলি কোৱা হয় আৰু আন একাংশক অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

এতিয়া আমি এনে এটা সপোনৰ কথা ক’ম যিটো বহুতে প্ৰায়ে দেখি থাকে। হয়, আমি ক’ব খুজিছো সপোনত টকা দেখিলে ভাল নে বেয়া। সপোনত টকা দেখাৰ অৰ্থ কি জানো আহক।

যদি আপুনি বেংকত টকা জমা কৰাৰ সপোন দেখে তেন্তে সেয়া শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল শীঘ্ৰে আপোনাৰ হাতত ধন আহিব। ইফালে কোনোবা লোকৰ পৰা বা কৰবাৰ পৰা টকা লাভ কৰাৰ সপোন দেখাটো ভাল ভৱিষ্যতৰ সংকেত বুলি কোৱা হয়। অৰ্থাত বেয়া দিনৰ পৰা মুক্তি।

ইফালে, সপোনত খুচুৰা পইচা দেখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। স্বপ্ন শাস্ত্ৰৰ মতে, যদি আপুনি এয়া দেখিছে তেন্তে আপুনি হয়তো আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’ব। তদুপৰি, সপোনত টকা হেৰুৱালে অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ বাবে আপুনি ধনৰ ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

আনহাতে বহু সময়ত কোনো ব্যক্তিয়ে সপোনত দেখে যে তেওঁ ক’ৰবাত পুতি থোৱা ধন লাভ কৰিছে। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল আপুনি ক’ৰবাৰ পৰা হঠাৎ ধন লাভ কৰিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা টনকিয়াল হ’ব।

Previous articleশীত কালত ৰাতিপুৱা কি খালে বিভিন্ন বেমাৰৰ পৰা ৰক্ষা পোৱা যায়
Next articleশীঘ্ৰেই কৰক পেন কাৰ্ড আৰু আধাৰ কাৰ্ড সংলগ্ন । নহলে পৰিব বিপদত বৰ্তমানেও পেন-আধাৰ সংযোগ কৰা নাই নেকি ? নতুন বছৰত নিষ্ক্রিয় হ’ব পাৰে আপোনাৰ পেন কার্ড (PAN Card) । এই সকীয়নি দিলে চেন্ট্রেল বোর্ড অৱ ডিৰেক্ট টেক্সে (CBDT) । আয়কৰ দপ্তৰৰ তৰফৰ পৰা টুইট কৰি জনোৱা হৈছে, পেন-আধাৰ সংযুক্তিকৰণৰ অন্তিম তাৰিখ ২০২৩-ৰ ৩১ মার্চ । ইয়াৰ ভিতৰত সংযুক্তিকৰণ নহ’লে পেন কার্ড অচল হৈ পৰিব । সেয়ে পলম নকৰাকৈ দ্রুত পেন-আধাৰ (Aadhar Card) সংলগ্ন কৰক । উল্লেখ্য, ২০২২ৰ ৩১ মার্চৰ ভিতৰত পেন-আধাৰ সংযুক্তিকৰণৰ অন্তিম দিন আছিল । এই সময়সীমাৰ ভিতৰত যিসকলে সংযোগ কৰা নাই তেওঁলোকে এহেজাৰ টকা জৰিমনা দিব লগা হৈছে । অৱশ্যে তেওঁলোকৰ পেনকার্ড নিষ্ক্রিয় হোৱা নাই । কিন্তু অহা মার্চৰ পাছত অচল হৈ পৰিব পেনকাৰ্ডসমূহ । ইতিপূর্বে একাধিকবাৰ পেন-আধাৰ সংযোগৰ সময়সীমা বৃদ্ধি কৰিছিল আয়কৰ বিভাগে । কিন্তু এইবাৰ সেই ম্যাদ বৃদ্ধি কৰা হোৱা নাই । অহা পাঁচ মাহৰ ভিতৰত এই দুই গুৰুত্বপূর্ণ নথি সংযুক্ত নকৰিলে কঠোৰ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিব আয়কৰ বিভাগে। কেনেদৰে পেনকার্ডৰ স’তে আধাৰ নম্বৰ সংযুক্ত কৰিব ? আয়কৰ বিভাগৰ ৱেবছাইটত লগইন কৰক । ৱেবছাইটৰ কুইক লিংক অপছনত ক্লিক কৰক আৰু লিংক আধাৰ অপছনত ক্লিক কৰক । নতুন উইণ্ড’ খুলিব । তাত আধাৰ নম্বৰ, পেন নম্বৰ আৰু মোবাইল নম্বৰ দিব লাগিব । ‘আই ভেলিডেট মাই আধাৰ ডিটেলছ’-নামে এটা অপছন খুলিব । মোবাইলত অ’টিপি আহিব । সেই অ’টিপি দি ভেলিডেট অপছন ক্লিক কৰক । জৰিমনা দিব লাগিব এহেজাৰ টকা । তাৰ পাছতেই লিংক হৈ যাব আপোনাৰ পেন আৰু আধাৰ কার্ড ।
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments