Friday, February 3, 2023
Google search engine
Homeদেশ কাল আৰু আমিএন্দুৰৰ উপদ্রবৰ পৰা কি উপায়েৰে সহজে ৰক্ষা পাব

এন্দুৰৰ উপদ্রবৰ পৰা কি উপায়েৰে সহজে ৰক্ষা পাব

এন্দুৰৰ উপদ্রবৰ পৰা কি উপায়েৰে সহজে ৰক্ষা পাব সপ্তাহত দুই-তিনিবাৰ হ’লেও পিয়াজৰ ৰস মিহলাই ঘৰ মুচিব লাগে

এন্দুৰৰ উপদ্রবৰ পৰা কি উপায়েৰে সহজে ৰক্ষা পাব

সপ্তাহত দুই-তিনিবাৰ হ’লেও পিয়াজৰ ৰস মিহলাই ঘৰ মুচিব লাগে । এনে কৰিলে ঘৰৰ আশে-পাশেও এন্দুৰ আহিব নোৱাৰে । একেদৰে ৰন্ধন সামগ্ৰীৰ অন্যতম মচলা লঙৰ গোন্ধও এন্দুৰে ল’ব নোৱাৰে । এন্দুৰ ওলোৱা ঠাইত লং থেতালি, এখন কাপোৰত লগাই মুচি দিলে এন্দুৰ পলাই পত্ৰং দিব । নতুবা ঘৰখনত এন্দুৰ চলাচল কৰা ঠাইত লঙৰ মিশ্ৰণ থৈ দিলেও এন্দুৰ আহিব নোৱাৰে ।

একেদৰে বজাৰত উপলব্ধ হোৱা লং তেলো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে । অৰ্থাৎ অলপ কপাহ লৈ কিছু পৰিমাণে লং তেল দি , ঘৰৰ চুকে-কোণে ৰাখি থলেও এন্দুৰৰ উপদ্ৰৱ কম হয় । স্বাস্থ্যৰ পক্ষে খুবেই উপকাৰী জালুকৰো তীব্ৰ গোন্ধ আছে । যাৰ গোন্ধ পোক-পৰুৱা , মকৰা, এন্দুৰ কোনেও সহ্য কৰিব নোৱাৰে । তেনেক্ষেত্ৰত জালুকৰ গুড়ি ঘৰৰ চুকে-কোণে পেলাই থলেও এন্দুৰ আহিব নোৱাৰে । অৱশ্যে ঘৰত শিশু থাকিলে ঘৰৰ ভিতৰত জালুকৰ গুড়ি দিব নালাগে । তাৰ পৰিৱৰ্তে ঘৰৰ চাৰিওফালে জালুকৰ গুড়ি চটিয়াই থলে এন্দুৰ ঘৰৰ আশে-পাশেও আহিব নোৱাৰে ।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments